Krása věcí minulých

O výstavě:

Předměty. Jsme jimi obklopeni denně a bereme je jako samozřejmou součást našich životů. Při pití ranního čaje nepřemýšlíme, jak asi vypadaly hrnky před několika tisíci lety, při přišívání knoflíků nedumáme, čím a jestli vůbec je přišívali naši předkové, při vybírání nových šperků nás ani nenapadne, čím se zdobili lidé, žijící zde dávno před námi. Je ale tolik vzrušující objevovat neobyčejnou minulost obyčejných předmětů!

Virtuální výstava Krása věcí minulých vznikla v rámci projektu Archeologie na dosah. Jejím účelem je prezentovat sbírkové předměty Oddělení pravěku a antického starověku nejen jako soubor fotografií, ale jako celek, vypovídající o vývoji hmotné kultury od nejstaršího pravěku až do raného středověku.

Výstava je určena široké i odborné veřejnosti a má plnit kromě prezentační funkce také funkci edukační. Jak lze výstavu využít si můžete přečíst v sekci Jak pracovat s výstavou.

A po prohlédnutí výstavy si můžete své nově nabyté vědomosti otestovat v kvízu!Autorka výstavy:
Mgr. Veronika Mikešová (Národní muzeum

Texty:
Mgr. Veronika Mikešová (Národní muzeum

Autoři fotografiií: 
Mgr. Martin Stecker (FAMU), Lenka Káchová (Národní muzeum), Mgr. Lucie Vélová (Národní muzeum), Mgr. Alžběta Kumstátová (Národní muzeum)

Sbírkové předměty:
Oddělení pravěku a antického starověku, Národní muzeum 

Spolupráce:
Mgr. Daniel Bursák (Národní muzeum), Mgr. Jiří Košta (Národní muzeum), Mgr. Vladimír Slunečko (Národní muzeum), Mgr. Kristýna Urbanová (Národní muzeum


Děkujeme všem zúčastněným za spolupráci!


©2014 Národní muzeum
Autorská práva vyhrazena!